ANKH
Se ankhem se setkáváme častěji, než si myslíme, protože jej v upravené podobě přejali Řekové a Římané a učinili z něj symbol bohyně Venuše. Později se tento piktogram (kolečko a pod ním křížek) vžil jako označení pro ženy, které vídáme v učebnicích biologie, na tričkách i toaletách.
Piktogram pro ženu vycházející ze symbolu ankh
Ve své původní podobě je však ankh silným energetickým zářičem, který se používá při ochraně, léčení a očistě. Staří Egypťané jej ale používali také při pohřebních rituálech, kde měl ankh pomoci duši zemřelého dostat se na onen svět a projít bez úhony Říší mrtvých. Smyčka na vrcholku kříže tedy neslouží jen jako okruh, kterým může proudit energie, ale představuje taky nekonečné putování duše člověka. Koneckonců bůh Osiris vstal za pomoci své ženy Isis z mrtvých a oba představovali moudrost - tedy to, co má člověk na cestě inkarnacemi předně získat.
Chcete-li využít ankh, je to velice silný pomocník při energetických rituálech. V místnosti je také schopen zachycovat negativní energii, kterou po průchodu smyčkou přetváří na pozitivní a vydává zase ven. Ale pozor, totéž dokáže i naopak! Možná proto mnozí od používání ankhu zrazují. Jeho moc je ukrytá v dávných staletích a jako u všeho starého si nikdo nemůže být jistý jeho silou. Každopádně se jedná o symbol pozitivní, ale v nesprávných či naivních rukou se jeho moc může obrátit proti tomu, kdo jej používá.
Komentáře
Přehled komentářů
Zatím nebyl vložen žádný komentář